Network Marketing yeni yüzyılın en önemli ticareti olarak tabir edilen bir sektördür. Ünlü iş adamları tarafından bu şekilde adlandırılan bu ticaret kısaca “tavsiye ticareti” olarak tanımlanmaktadır. Zira bu işin en temel mantığı kullanılan ürünlerin faydası görüldü ve beğenildiyse başkalarına tavsiye edilmesidir. Tavsiye, ticaretteki en güvenilir mekanizma ve reklam unsuru olarak bilindiğindendir ki, zamanımızda en hızlı büyüyen ticaret de network marketing olmaktadır.

Tavsiye Ticareti Çok Adil Bir Sistemdir

Tavsiye ticareti yapanlar bunun hayatları boyunca şahit oldukları en adaletli sistem olduğunda hemfikirdirler. Bu sistem yaş, eğitim ya da cinsiyet gözetmez. Herkes için tüm fırsatlar eşittir, kazançlar ve kariyerlerde herhangi bir sınır yoktur, herkes kariyerini kendisi belirler. Tek yapılması gereken, başlangıçtan itibaren bir hedef koymak ve gerekli eğitimleri alarak istikrarlı bir şekilde ilerlemektir. İnanç, hedef, istikrar ve kararlılıkla birlikte network marketing sektöründe başarılı olma şansı herkes için aynıdır. Başarıya giden yolunuzda size destek olması açısından Network Marketingde Geliştirmemiz Gereken Üç Önemli Sac Ayağı başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Tavsiye Ticareti ve Sabit Maaşlı İş Arasındaki Farklar

Genelde insanlar sabit maaşlı bir iş sahibi olduklarında kendilerini güvende hissederler. Zira sabit olsa da sürekli bir gelirleri vardır, ancak bu aktif olmayı gerektirir. Kazanılan gelir ne yapılırsa yapılsın değişmez, bununla beraber her ay aktif olarak emek sarf edilmezse para kazanılamaz. Bu işler insanın hayatının monotonlaşmasına neden olur, her gün aynı saatte kalkmayı gerektirir. Her gün seçmediğin ve belki de sevmediğin insanlarla aynı yerde hep aynı işleri yapmak da bu tip işlerin rutinlerindendir.

Tavsiye Ticareti ise bizlere artan pasif gelirleri vaat etmektedir.  En baştan eğitimler alınır, başarılı bir temel yapı oluşturulur ve düzgün bir ekip kurulursa sürekli gelir akışı sağlanabilir. Bu yapı gelişmeye devam ettikçe, pasif olunsa da gelirler de artmaya devam eder. Yıllar geçtikçe maddi açıdan refaha kavuşulur. Kendi işine sahip olma özgürlüğüne kavuşulur, başkalarının hayatlarına dokunulup onların saygı ve sevgisi kazanılır. Bunun için en önemli şartlar ise bu işe başlamaya karar verildiği andan itibaren motive olmak; sisteme, şirkete, ürünlere, ekibe %100 inanmaktır. Kısacası tutku ve heyecanla çalışmak ile başarılı olunmaması mümkün değildir.

Zorluklar karşısında yıkılmamak, sürekli olarak sponsor ve ekibiyle istişare etmek ile eğitim ve tecrübe paylaşımlarını rutin hale getirmek de bu işte başarının olmazsa olmazlarıdır.

Üşenmeden, ertelemeden ve en önemlisi de hiç vazgeçmeden yapılan Network Marketing işi, sıradan insanlar, sıradan olmayan muhteşem gelirler elde edeceklerdir.

Sorularınız ve katkılarınız için sayfanın altındaki bölümden yorumlarınızı iletebilir ya da sitemizde bulunan herhangi bir iletişim kanalını kullanarak bizlere çekinmeden ulaşabilirsiniz. Sağlıcakla kalın…

Bu İçeriği Paylaşın...

Son Yazılar

Son Yorumlar

Son Tweetler