NOT: Eğtimi Yeni ve Boş Bir Sekmede Açmak İçin Tıklayınız.
Network Marketingde İyi Bir Sponsorun Yol Haritası 

Network Marketingde İyi Bir Sponsorun Yol Haritası (21 Adım)

Bir insanın yaptıklarını alışkanlık edinebilmesi için 21 günlük istikrarlı uğraşı olması gerektiği ifade edilmektedir. Bilimsel çalışmalar, insan beynindeki bağlantı nöronlarının yenilerinin gelişmesi için bu süreye ihtiyaç olduğunu göstermiştir. Bu nedenle bu eğitimde size 21 güne yayabileceğiniz 21 adımdan bahsediyor olacağız.

Başarı küçük parçaların oluşturduğu bir puzzle gibidir. Her gün küçük olsa da iyi adımlar atmak, sizi mükemmele ulaştıracaktır. Günlük rutinleriniz, motivasyonunuz, kişisel gelişiminiz, sağlığınız tüm bunlar başarının birer parçalarıdır.

Network Marketing sektörüne adım atanların yaşadıkları en önemli problem, eğitimdir. Kimileri, bu işi de diğer işler gibi zanneder ve eğitimin gereksiz olduğunu düşünür. Bu kişiler, kısa süre içerisinde “hayır” cevaplarını duydukça yaptıkları hatanın farkına varırlar. Bazen eğitimleri eksik olsa bile kişisel enerji ve şahsi nitelikleri sayesinde ilk başlarda çok hızlı ilerleyenler görülebilir. Ancak, network marketing işinde en önemli hususlardan biri olan kopyalama düzgün gerçekleşmemiştir. Arkadan gelen ekip, bu kişiyle aynı niteliklere sahip olamayacağından, bir müddet sonra tıkanma yaşanması muhtemel hale gelir.

Eğitimsiz bir şekilde sahaya çıkmak, beraberinde pek çok problemi getirir. Eğitimin nasıl alınacağı konusunda ise maalesef pek çok network marketing çalışanında düzgün bir plan bulunmamaktadır. Biraz oradan, biraz buradan şeklinde plansız ve programsız bir eğitim yapılmaya çalışılır. Bazen de dokümanlar yeni bayiye verilerek kendi kendini eğitmesi istenir. Ancak bu tip yaklaşımların başarıya ulaşması mümkün değildir.

Network marketing eğitimleri öncesinde;

 1. Hedef ve nedenler iyi belirlenmeli,
 2. Lider veya sponsorunuzla en az 1 yıllık karşılıklı taahhüt verilmeli,
 3. Eğitim için istekli ve kararlı olunmalı,
 4. Motivasyon kaynakları üzerine çalışılmalı,
 5. En yakın tarihteki toplu otel faaliyeti (yatışlı eğitim, akademi vs.) katılmak için söz verilmelidir.

Network Marketing eğitimleri işleyişi;

 1. Belli bir plan ve program dahilinde, ilk iki haftalık süreç içerisinde bitirilmeli,
 2. Temel kavramlardan başlanarak, network marketing ile ilgili bilinmesi gerekenler aktarılmalı,
 3. Hayaller, hedefler, kontak listesi, davet teknikleri, sunum, takip, satış yöntemleri gibi hususlar detaylı anlatılmalı,
 4. Sahada yaşanabilecek problemler, motivasyon bozucu etkenler, karşılaşılabilecek mazeretler, hayır cevabı vermek için kullanılan argümanlar ile bunlara verilecek cevaplar çalışılmalı,
 5. İlk heyecan ile birlikte etrafa anlatmaya başlayınca yaşanacak sorunlar, yeni bayilerin aşması gereken ön yargı ve eşikler üzerinde durulmalı,
 6. İşe yönelik motivasyonu arttıracak hikayeler üzerinde durulmalı ve bu konularda konuşulmalı,
 7. Aynı zamanda, dahil olunan şirketle ilgili tüm bilgiler (şirket, ürün ve kazanç planı) detaylı bir şekilde öğrenilerek sunum yapacak seviyeye gelinmeli,
 8. En yakın tarihteki toplu otel faaliyetine yatılı olarak katılım sağlanmalıdır.

Sizlere bu konuda nmakademi olarak bir müjde vermek istiyoruz. Network marketing sektörüne sağlam bir adım atmak isteyenler ve kurduğu ekibe ve ekip arkadaşları için iyi bir sponsor, iyi bir lider ve iyi bir rol model olmanın 21 adımlık yol haritasını bu eğitimle sizlerin istifadesine sunmak istedik. Eğitimin Adı: Network Marketingde İyi Bir Sponsorun Yol Haritası (21 Adım)

Tamamen ücretsiz olarak sizlere sunulan bu eğitimle ilgili katkı ve yorumlarınızı bekliyoruz. Başarılar sizinle olsun…

Eğitim Hakkında Bilgilendirme

Eğitimin Adı: Network Marketingde İyi Bir Sponsorun Yol Haritası (21 Adım)

Eğitimin Amacı: Network marketinge güçlü bir başlangıç yapılmasının sağlanmasıdır.

Eğitim Açıklaması: Eğitimimiz; yeni başlayanlar, işini bilinçli yapmak isteyenler ve ekibi için iyi bir sponsor, iyi bir lider ve iyi bir sponsor olmak isteyenler için önemli bir anahtar ve yol haritası olacaktır.

Bir insanın yaptıklarını alışkanlık edinebilmesi için 21 günlük istikrarlı uğraşı olması gerektiği ifade edilmektedir. Bilimsel çalışmalar, insan beynindeki bağlantı nöronlarının yenilerinin gelişmesi için bu süreye ihtiyaç olduğunu göstermiştir. Bu nedenle bu eğitimde size 21 güne yayabileceğiniz 21 adımdan bahsediyor olacağız.

NM AKADEMİ EĞİTİMCİLERİ

ENDER AKGÜN
ENDER AKGÜNEndüstri Mühendisi / Yazar / Networker
ENGİN AKGÜN
ENGİN AKGÜNBilişim (IT) Uzmanı / Networker

Hemen Şanslı Takipçiler Arasına Katılın ve NM Akademi İçeriklerinin Keyfini Sürün…

NM Akademi Bültenine Katılarak, Sitedeki İçerik Güncellemelerinden İlk Siz Haberdar Olun…