Hayat, inişleriyle çıkışlarıyla ilginç bir macera gibidir. Zorluklar ve hayal kırıklıkları bizi yıldırdığı müddetçe mutsuzluk kaynağımız olurlar. Ne zaman ki başarısızlıkları bir basamak olarak görür ve aşılması gereken bir engel olarak algılarsak işte o zaman ciddi mesafeler kat etmeye başlarız. İşte o zaman, az gittik, uz gittik ama dere tepe düz gittik diyebiliriz. İşte o zaman hayatımız anlam kazanır ve parayla satın alınamayacak tecrübeler edinmiş oluruz. Network marketing de aynen hayat gibidir, hayatın bir kopyasıdır sanki. İnişler, çıkışlar, başarısızlık anları, mutluluklar, acılar, sevinçten havaya uçmalar… Bunların hepsi herkesin başına bir bir gelir. Peki kimler bu işte başarılı olur? Bunu nasıl yapıyorlar? Kısaca diyebiliriz ki Network Marketing sektöründe başarılı olmak istiyorsanız, başarıya aç olmalısınız. Tüm hücrelerinizle başarıyı istemelisiniz.

Fırsatlar Uçup Gitmesin

Network marketing, gerçekten kıymetini bilenler ve vizyonu görenler için bir fırsattır. Az bir maliyetle risksiz bir iş kurulur ve sınırları gökyüzü kadar geniş olan kazanımlar dünyasına adım atılır. Bilmeyenler için çok afaki gelebilecek bu kazanımlar, yüzbinlerce kişinin başına gelmiştir. Demek ki bir yolu var. Bunun en önemli nedeni ise aç olmak, başarıyı istemek ve gerçekten bu hedef için gayretli olmaktır. Vizyonu görebilmek, başarıya aç olanların yapabileceği bir özelliktir. Başarı için harekete geçmek ve fırsatları değerlendirmek ise akıllı ve azimli olanların en bariz özelliğidir.

Fırsatın olduğunda hazırlıksız yakalanmaktansa, fırsata henüz sahip olmadan hazırlıklı olmak daha iyidir. Bu yüzden network marketing sektöründe her gün kendimizi geliştirmek için gayret sarf edilmelidir. Her gün network marketing ile ilgili yazı ve kitaplar okunmalı, videolar izlenmeli, başarılı liderlerle görüşülmelidir. Olumsuz durum ve kişilere karşı asla aynı olumsuz tavır takınılmamalı, onun olumsuz cevabının “şimdilik olumsuz” olduğu değerlendirilmelidir. Bu cevabın olumsuz olmasındaki suçu karşı tarafa atmadan, “acaba anlatırken nerede hata yaptım, hangi konuda eksiğim vardı” gibi düşüncelerle kendini düzeltme yoluna gidilmelidir.

Daha Çok Hayır Duymak İçin Uğraşın

Kimi insanlar bir “evet” demeden defalarca “hayır” diyecek kadar olumsuzdurlar. Ancak kendinizi sürekli geliştirmeye devam ederseniz, bir gün “evet” duyma fırsatını yakalarsınız. Belki de bu “evet”, ekibiniz için en sağlam hattın kurulmasına neden olabilir. Bu nedenle her gün aktif olmak, kimseyle arayı bozmadan, onların ruh hallerini anlamaya çalışarak gayretli olmaya devam edilmelidir. Bu noktada Network Marketing’de Evet Cevabı İçin Nasıl Sorular Sorulmalı başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Defalarca da “Hayır” deseler, siz asla vazgeçmeyin…

Defalarca hayır duysanız da defalarca üzülseniz ve en sevdiklerini tarafından bile önemsenmeseniz de network marketing işine bir kez başladıysanız vaz geçmemelisiniz. Daha çok hayır duymak için uğraşmalı, bundan gizli gizli haz duymalısınız. Çünkü her duyacağınız “hayır” cevabı sizi güçlü “evet” cevaplarına doğru yaklaştırmaktadır. Buna emin olun ve bu doğrultuda asla motivasyonunuzu kaybetmeyin. Bu sizin için bir “kurtuluş mücadelesi” ise bunu hemen, şimdi yapmalısınız. Üşenmeden, ertelemeden ve ne olursa olsun asla vazgeçmeden…

Gelecek, fırsatları bugünden görenlere aittir. Sorularınız ve katkılarınız için sayfanın altındaki yorum bölümünden yada sitemizde bulunan herhangi bir iletişim kanalını kullanarak bizlere çekinmeden yazabilir ve ulaşabilirsiniz. Sağlıcakla kalın…

Bu İçeriği Paylaşın...

Son Yazılar

Son Yorumlar

Son Tweetler