Bu yazımızda sizlere Eric Worre tarafından paylaşılan bir videodaki önemli fikirleri aktaracağız. Kendisine Jim Rohn tarafından aktarıldığını söylediği çok önemli 3 hayat dersini yazımız içerisinde bulacaksınız. Bu fikirleri uygularsak, Network marketing yapan birinin başarısız olmasına imkân olmadığını değerlendiriyoruz.

1. Bir Şeyi Yapmak Kolaysa Yapmamak da Kolaydır

Network marketing işinde pek çok şey çok kolaydır. İstediğin hedeflere ve kariyerlere ulaşmak çok kolaydır. Konuşacak birilerini bulmak, onları aramak, birine hikayenizi anlatmak ya da üzüntünü paylaşmak çok kolaydır. Ürünleri tavsiye etmek, etkinliklere katılmak çok kolaydır. Ama önemli bir nokta daha vardır ki bu denilenleri yapmamak, kaytarmak da çok kolaydır.

Kısacası bir şeyi yapmak kadar yapmamak da kolaydır. İki acı dolu seçenekten birini seçmek gerekir. Disiplinin yarattığı acı birkaç gram ağırlığındadır, ancak pişmanlığın neden olduğu acı tonlarca ağırlıktadır. Profesyonel olmak ise disiplinli olmak ve yapman gerekenleri yapmakla sağlanır. Küçük oynamayın, başkalarının yapmamayı seçtiği şeyleri yaparak daha büyük oynayın. Ertelemeyin, bugün yapın.

2. İşlerin Daha Kolay Olmasını Değil, Daha İyi Olmayı Dileyin

Hayatınız boyunca keşke bunu yapmak daha kolay olsaydı, bunu yapmak çok zor diye defalarca düşünmüşüzdür. Network marketing yaparken de bu durum farklı değildir. Keşke daha kolay olsaydı diye düşünmek yerine keşke ben daha iyi olsaydım diye düşünmek şart. Hayatı, şartları, başkalarını eleştirmek yerine kendine odaklan. Kendini daha iyi geliştirmeye çalış. Kolay olanı herkes yapar, azim ve gayretli bir şekilde hedefe odaklanıp, başarı için gereğini yap.

3. İhtiyaç Duyan Değil Hak Eden Başarıya Ulaşır

Hayat sadece bizim ihtiyaçlarımıza cevap vermez. Herkesin paraya, başarıya, daha iyi bir eve, arabaya ve daha mutlu bir hayata ihtiyacı vardır. Ancak hayat, hak ettiklerinize cevap verir. İhtiyacım var demek yerine, çok çalışın ve hak ettiğinizi alın. Gereğini yaparsanız, hak ettiğinizi almak Network marketing sektöründe çok kolaydır. Yapmanız gereken, gerçekten çalışmak. Daha iyi daha güçlü ve daha bilgili olun, hayat size hakkınızı verecektir.

Gelecek, fırsatları bugünden görenlere aittir. Sorularınız ve katkılarınız için sayfanın altındaki yorum bölümünden yada sitemizde bulunan herhangi bir iletişim kanalını kullanarak bizlere çekinmeden yazabilir ve ulaşabilirsiniz. Sağlıcakla kalın…

Bu İçeriği Paylaşın...

Son Yazılar

Son Yorumlar

Son Tweetler