Güzel bir davet ile masaya oturttuğunuz adaya güzel de bir sunum yapmanıza rağmen hala “evet” alamadınız mı? Acaba Network Marketing sektöründe büyük başarı kazananlar neler yapıyor da masadan yeni bir iş ortağıyla beraber kalkıyor? Hep dediğimiz gibi network marketing işinde çok kesin kurallar yoktur. Duruma, kişiye ve zamana göre esneklikler gerekir. Ancak, başarılı olmuş kişileri kopyalamak, başarının önemli anahtarlarındandır. Bu nedenle de kapanış esnasında da onların tecrübelerinden süzülen taktikleri uygulamak bizleri başarıya götürecektir.

Sunum Sonrası Kapanışın Önemi

Güzel bir network marketing sunumu yaptıktan sonra, yapmanız gereken, güzel bir kapanıştır. Kişiyi işinize dahil etmek istiyor ve onunla çalışmayı düşünüyorsanız kapanış soruları konusunda da bilgili olmalısınız. “Hemen başlıyoruz değil mi? Yarın mı başlayalım, şimdi mi? Hayır mı evet mi? Peşin mi ödemek istersin kredi kartıyla mı?” gibi sorular, etkili kapanış soruları örnekleridir. Bu husustaki detaylı bilgileri içeren Network Marketing Sektöründe Dinlemek Neden Önemlidir? başlıklı yazımızı incelemeniz faydanıza olacaktır.

Yukarıda ifade edilen kapanış sorularında iki husus dikkati çeker. Birincisi adaya yönlendirici sorular sorarak seçeneklerini kısıtlamaktır. İki seçenekten birine muhatap olan adayın olumluya yönlenme ihtimali artacaktır. Diğer bir husus ise Çift seçenekli yönlendirici soru sorarken son dediğiniz şeyin olumlu bir husus olmasına dikkat etmekten geçer. “Hayır mı evet mi?” sorusunda olduğu gibi akılda soruların en son kısmı kalır, bu nedenle de cevap olarak duymak istediğimiz kısmı en son söyleyerek ona doğru yönlendirme kuvvetlendirilmelidir. Network Marketing sektöründe soru sormayı öğrenen kişiler, sunum öncesindeki ısınma sürecini çok hızlı geçerler. Adayın sıcak noktasını bulup ona yoğunlaşmak işte bu sayede mümkün olacaktır.  Şu demek oluyor ki, aynı kişiler, aynı iş ve de aynı adaylar varken, sadece daha akıllı sorular sorarak, çözüme daha rahat ulaşmak mümkün olacaktır. Bu nedenlerle de çok anlatmak değil dinlemek ve güzel soru sormak gerekir. Başarılı olmak istiyorsanız önce dinlemeyi öğrenin, anlayın ve bol bol soru sorun. Gerçekten dinleyin ve karşınızdaki kişiyi anlayın, işte bu şekilde “evet” cevaplarınızın arttığını göreceksiniz.

Sadece 4 Soru ile Satış kapatma

Network Marketing iş sunumu sonrası yapmanız gereken gerçekten bir danışman gibi davranmak ve doğru soruların gücünü kullanmaktır. Onlara sorduğunuz sorularla, kendilerini heyecanlandıracak gerçekçi bir tabloyu onların zihinlerinde oluşturmasını sağlarsınız. Aşağıdaki soruları sorun, arkanıza yaslanın ve bekleyin. Bir danışman olduğunuzu unutmayın, mantıksız ve abartılı cevaplar verenlerle çalışamayacağınızı da açıkça söylemelisiniz.

  1. Aylık ne kadar para kazanırsan bu işe zaman ayırmak için değer bulursun?
  2. Bu kazanca ulaşmak için haftalık kaç saatini bu iş için harcamayı planlıyorsun?
  3. Bu kazanca ulaşmak için kaç ay boyunca çalışmayı planlıyorsun?
  4. Bu dediğin şartlar altında bu kazanca ulaşmanın yollarını sana göstersem, bu işe başlamak için başka bir şeye ihtiyacın olur mu?

Kısacası, Network Marketing sektöründe var olmak, başaranların arasında olmak istiyorsanız en çok kendinize yatırım yapmanız gerekmektedir. Karşıdakinin cevabını sorularımızın belirlediğini ve istediğimiz cevabı almanın soruyla başladığını bilerek, okuyalım ve öğrenmeye devam edelim.

Gelecek, fırsatları bugünden görenlere aittir. Sorularınız ve katkılarınız için sayfanın altındaki yorum bölümünden yada sitemizde bulunan herhangi bir iletişim kanalını kullanarak bizlere çekinmeden yazabilir ve ulaşabilirsiniz. Sağlıcakla kalın…

Bu İçeriği Paylaşın...

Son Yazılar

Son Yorumlar

Son Tweetler