Network marketing işi dünyaca ünlü ve zengin iş insanları tarafından bile yüzyılın ticareti olarak gösterilmektedir. Amerika’daki ve Avrupa’daki zenginlerin önemli bir kısmının bu sektör sayesinde zengin oldukları bilinen bir gerçektir. İşte bu nedenlerle işiniz tartışmaya açık değildir. Başkalarına bu sektörü anlatırken o denli inançlı ve bilgili olmalısınız ki karşınızdaki kişiyle bu işi tartışma boyutuna getirmemelisiniz.

Bilgi Güçtür, Bilgi Para Eder

Network marketing sektörünü, itirazlara verilecek cevapları ve şirketinizi iyi bilirseniz asla bu konular tartışma konusu olamayacaktır. İşte bu andan itibaren adayınızla nasıl daha hızlı para kazanılır, onu konuşmak için hazırsınızdır. Yapacağınız şey bir kapanış değil, uzun vadeli bir iş ortaklığının ilk başlangıcıdır. Güvenilir ve dürüst olmalısınız ki bu ortaklık başlayabilsin.

Kısa vadeli değil uzun vadeli ilişkiler için hazırlanmış olsanız ya da çok güvenilir biri olsanız bile bazı istatistikler sapmaz. Şuna emin olun ki genel olarak, işi anlattığınız 10 kişide 2 kişi hayır, 2 kişi evet diyecek, 6 kişinin tercihi sizin tecrübenize göre değişecektir. İşte bu nedenle Network marketing işinizi anlatmaktan ve hayır duymaktan asla korkmayın.

Güçlü Bir Evet Almak İçin Neler Yapılmalı

Network marketing işi basittir ve bu nedenle de iş sunumu yaparken basit anlatmak, herkesin yapabileceğini göstermek gerekir. Bu kapsamda iş sunumu yaptığınız zamanlarda;

1.Önce işi basit ve kısa bir şekilde anlatın, adayı belli bir seviyeye getirin. Adayınızın tüm sorularını dürüst ve samimi bir şekilde cevaplayın.

  1. Karşı tarafın işi anladığını kontrol edin, basit sorularla yönlendirmeler yapın.
  2. Onunla pazarlığa oturun, sözler verin ve siz de ondan taahhütler alın. Onunla uzun süreli bir ortaklığa adım attığınızı, destek olacağınızı ancak onun da eğitimlere, toplantılara katılacağının ve ekibine liderlik yapacağının sözünü alın.
  3. En sonunda onunla 12 aylık bir projeksiyon yapın ve ona ne kazanacağını değil de bu işi kabul etmezse neler kaybedeceğini gösterin.

Çizdiğiniz örnek projeksiyonu adaylarınıza gösterdikten sonra sorunuz basit ve net olmalı: Sizinle birlikte yepyeni bir hayat kurabilecekler mi, sizinle milyon dolarlık bu ticarete adım atabilecekler mi?

İmzanız Milyon Dolar Değerinde

Özet olarak; bu iş 2500 – 3000 TL’lik bir ticaret değil milyonlarca dolarlık bir iştir. Devasa bir zenginliği inşa edebilmek için bir ve beraber olmak gerekir. Konuştuğunuz her şey adayınıza yardımcı olmak içindir. Zira siz zaten network marketing distribütörüsünüz, şirketin bu yetkisini başkasına da verme hakkına sahipsiniz. Yani ona bu muhteşem fırsatı sunma yetkisi sizde. O nedenle de bu işe alacağınız kişinin “Sana yardımcı olmak için giriyorum” demesine izin vermeyin ve bunu asla kabul etmeyin. Bu iş sayesinde kendine yardımcı olacağını ve kendini kurtaracağını anlamasını sağlayın…

Gelecek, fırsatları bugünden görenlere aittir. Sorularınız ve katkılarınız için sayfanın altındaki yorum bölümünden yada sitemizde bulunan herhangi bir iletişim kanalını kullanarak bizlere çekinmeden yazabilir ve ulaşabilirsiniz. Sağlıcakla kalın…

Bu İçeriği Paylaşın...

Son Yazılar

Son Yorumlar

Son Tweetler