Network marketing nedir? sorusu cazibesini korusa da ülkemizde 1994 yılından beri yeni bir ticaret modeli olarak Network Marketing yapılmaktadır. Bu sektöre karşı çok fazla önyargı oluşmasının ilk nedeni network marketing yaptığını iddia eden dolandırıcıların çokça bulunmasıdır. Diğer bir neden ise bu işte gerekli sabır ve sebatı gösteremediği için başarısız olmuş kişilerin söylediği negatif sözlerdir. Şemsiyenin diğer tarafına baktığımızda ise ABD’de son 20 yılda milyoner olanların yaklaşık %20’sinin bu sektör sayesinde bu noktalara geldiği gerçeği vardır. Gelin biz de “Network marketing işinde kaybeden yoktur, ancak bırakan çoktur” sözünden hareket edelim ve bu işte süreklilik başarısı kazanmak için nelere dikkat etmemiz gerektiğini irdeleyelim.

1. Güçlü Bir Pazar Potansiyeli:

Network marketing yapmayı düşünürken, kararınızı netleştirme aşamasında şirket ve ürünlere detaylı bakmanız gerekir. Ürünlerin gelecek vaat eden trendlere uygun ürünleri olması önemlidir. Bununla beraber dahil olacağınız şirketin, bu konsepte göre kendini yenileyebiliyor olması da ilk adımı atmanızı kolaylaştıracaktır.

2. Geniş Hedef Kitle:

Şirketin güçlü olması, uluslararası bir yapıda olması, faaliyet gösterdiği ülkelerin sayıca en azından onlu rakamlarla ifade edilmesi çok önemlidir. Ürün konseptinin mevcut pazarda rakipsiz olması, piyasadaki muadillerine göre benzersiz olması ve geniş bir hedef kitleye hitap etmesi de diğer önemli bir kriterler arasındadır. Bununla birlikte ürünlerin belli aralıklarla kullanılmak zorunda olan temel ürünlerden olması, network marketing işinde süreklilik açısından çok önemlidir.

3. Kaldıraç Etkisi:

Bir çalışan ya da yönetici, sadece çalıştığı saatleri arttırarak gelişmeyi veya gelirini arttıracağı yanılgısına kapılmamalıdır. Sağlam bir organizasyon kuran, daha önce edindiği bilgisini ve becerisini ekibiyle paylaşan herkes için bu yaptıkları, kaldıraç etkisi oluşturacaktır. Kısaca denilebilir ki günde 10 saat çalışarak bir gelir etmek yerine, 10 kişilik bir network marketing ekibi kurulmalıdır. Bu sayede herkesin ekip içerisinde 1 sat çalışmasını temin edecek ve günlük toplam çalışma süreniz 1 saat olduğu halde 10 saatlik gelir elde edebileceksiniz. Bununla birlikte ekstra 9 saat daha kendinize ve sevdiklerinize ayırmak için hanenize eklenebilecektir.

Network marketing ya da Tavsiye Ticareti, yüzyılın ticaretidir. Bu işte en fazla üreten, en fazla kazanandır. Herkese aynı olanaklarla, en fazla kazanan kişi olabilme imkânını sağlayan bu işte ödemeler makama veya kariyere göre değil çalışma ve başarıya göre gerçekleştirilir. Sistemin adaleti ve herkese eşit haklar sunmasıyla alakalı sitemizde bulunan Tavsiye Ticareti Adil Bir Sistem Midir? Başlıklı yazımızı okumanız faydanıza olacaktır.

Sizin de çevrenizde network marketing nedir sorusu hala soruluyor mu? Kötü örneklere sizler de şahit oluyor musunuz? Sorularınız ve katkılarınız için sayfanın altındaki bölümden yorumlarınızı iletebilir yada sitemizde bulunan herhangi bir iletişim kanalını kullanarak çekinmeden bizlere ulaşabilirsiniz. Sağlıcakla kalın…

Bu İçeriği Paylaşın...

Son Yazılar

Son Yorumlar

Son Tweetler