Network Marketing’de Karşılaşılan Engeller – 3 – Bu İş Boş İş

Network marketing yapmaya başladıktan sonra en yakınlarınızdan alacağınız tepkileri Network Marketing’de Karşılaşılan Engeller ve Çözüm Önerileri -2- Yakın Çevre başlıklı yazımızda anlatmıştık. Bu sektöre yapılan eleştirilerden biri de network marketing ticaretini anlayamamışların söylediği “boş iş” tanımlamasıdır. Bu eleştiriye geçmeden önce ekonominin temel kurallarına değinip, nasıl para kazanılacağına hızlıca bir göz atalım…

Para Kazanma Yolları

Çok basit bir şekilde ifade edilecek olursa, gayri ahlaki yöntemler hariç, para kazanmanın iki temel yolu vardır. Bunlardan birincisi sarf edilen emek karşılığı elde edilen gelirdir. Buna örnek olarak bir iş veya hizmet üreten ve maaş karşılığı çalışan herkesi gösterebiliriz.

Bu kişiler, bağlı bulundukları kişi veya kurumlar için bir emek harcarlar, bunun karşılığında gelir elde ederler. Yaptıkları tüm katma değerler, istisnalar hariç, patronu zengin etmek üzere dizayn edilmiştir. Bu şeklide para kazanmak için emekli olana değin ve sürekli olarak çalışmak gerekir.

İkinci bir para kazanma yöntemi ise aktif varlıklardan elde edilen gelirlerdir. Aktif varlıklardan kastımız yapılan yatırımlar, gayrimenkuller ve kurulan şirketlerdir. Bu yatırımlar sayesinde siz çalışmasanız da kurulu bir sistem ve sürekli akan bir gelir bulunmaktadır. İşte network marketing tam da bu kategorideki bir iş modelidir.

Network Marketing Risksiz ve Kârlı Bir Yatırımdır

Network marketing, aldığınız ürünler karşılığında, şirketiniz tarafından size ortaklık hakkı verilen bir yatırımdır. İçerisinde herhangi bir batma riski bulunmaz. Rüştünü ispat etmiş bir firma vardır. Bu firma gerekli tüm yasal izinleri almış ve sistemi kurmuş, diğer tüm prosedürleri tamamlamıştır.

Aldığınız ürünlerle siz de bu firmaya bağlı bir iş kurmuş olursunuz. Sonrasında şirketinizin ve ekibinizin tüm desteğini alarak, kendi çaba ve kabiliyetiniz ölçüsünde, ağınızı istediğiniz şekilde geliştirme hakkını kazanırsınız.

Düzgün bir sistem kurmanız halinde aynen kiraya verdiğiniz bir gayrimenkul gibi network marketing de size gelir getirir. Siz uyurken ya da siz tatildeyken bile sizin için çalışan birileri mutlaka olacaktır. Yani para için sürekli çalışmak zorunda kalmazsınız.

Para ve emek vererek kurduğunuz sistem, sizin için çalışır, sadece para değil servet gelir. Ve pek tabi ki hayattan beklentiniz olan diğer güzellikler parayla birlikte sizi bulur.

“Bu İş Boş İş” Diyenler Haklı mı?

Peki, network marketing için boş iş tanımlaması yapanlar haklı olabilir mi? Gelin şöyle bir düşünelim: Belki de Warren Buffett gibi bir milyarder, network marketing işinin şimdiye kadarki en iyi yatırımı olduğunu boşuna söylemişti (!) Dünya’da 120 milyon kişinin bu işi yaptığına yönelik sektörel araştırmalar da koca bir kandırmacaydı (!) 2017’de network marketing sektöründe toplam 189,6 milyar dolar ciro oluşması da yalandı zaten (!)

Evet, Mastermindevent tarafından yapılan bu araştırmada, yıllık bazda en yüksek cironun Network marketing sektöründe yapıldığını görüyoruz. Ona en yakın ticari sektörün ise gıda endüstrisi olduğunu ve yıllık cirosunun network marketingin yarısı kadar olduğunu bu araştırmadan anlıyoruz.

Boş iş olmadığı iddia edilen alternatiflerden de bahsedelim mi kısaca? Maaşlı işlerde 20 yaşından 65 yaşına kadar her gün 8-10 saat çalışmak. 10-15 yıl emeklilik için birilerinin ağız kokusunu çekmeye devam etmek. Yoğun iş temposu ve stres yükü nedeniyle emeklilik hayatını hastalıklarla geçirmek… Tercih sizin, karar da sizin…

Bu nedenlerle siz hiçbir şeye takılmayın, doğru bilgiye ve gerçek istatistiklere odaklanın. Unutmayın, ABD’de zenginlerin ‘%20’si bu network marketing işiyle birlikte bu zenginliklerine kavuştular. İnsanlar ne konuşursa konuşsun, asıl doğruyu rakamlar söylüyor. Sektörel araştırmalar ile gerçek analizlere inanın ve doğru bildiğinizden şaşmayın.

Gelecek, fırsatları bugünden görenlere aittir. Sorularınız ve katkılarınız için sayfanın altındaki yorum bölümünden ya da sitemizde bulunan herhangi bir iletişim kanalını kullanarak bizlere çekinmeden yazabilir ve ulaşabilirsiniz. Sağlıcakla kalınız…

Bu İçeriği Paylaşın...

Son Yazılar

Son Yorumlar

Son Tweetler