Network Marketing Yapmak İçin HERKESİN BİR DERDİ VAR…

Ne güzel bir türküdür “Cerrahpaşa”. Hani Volkan Konak’ın o buğulu sesiyle hepimizin dimağlarına yerleşen türkü. Gelin şöyle bir sözlerini inceleyelim:

“Ah gurbet zalim gurbet
Ağlatırsın adamı
Gözümde yaş kalmadı
Bıraksana yakamı

Vay seni Cerrahpaşa
İçmem suyundan içmem
Bi dahaki seneye
Yolcu da gelip geçmem

 Yaş akar gözüm sızlar
Ne kalır gerisine
Herkesin bir derdi var
Durur içerisinde…”

 Evet sevgili dostlar. Bu şarkı hepimizin kulaklarının pasını silerken bir taraftan da bize, network marketing yapanlara bir şey anlatıyor sanki. Ne dersiniz?

Dert Çok, Derman Nerede?

Tekrar türküye dönelim. Ne diyor? “Herkesin bir derdi var, durur içerisinde…” Gerçekten de şöyle bir çevremize baktığımızda kimin derdi yok ki? Herhangi biriyle en ufak bir sohbete girişsek, daha beşinci dakikada dertlerini anlatmaya başlıyor.

Kimisinin işi yok, maddi sıkıntı çekiyor. Bazılarının en sevdiği yakınlarının veya kendisinin sağlık problemi var. Kimilerinin hayata karşı bir umudu kalmamış. Bir diğerlerinin çalışmaktan, ailesine ayıracak hiç vakti kalmıyor. Bazıları da başarısızlığa, mutsuzluğa mahkûm olmuş, hiç takdir görmemekten, istediklerini gerçekleştirememekten yakınıyor.

Bu listeyi sayfalarca uzatabileceğimizin siz de farkındasınız değil mi? Maalesef, bir dokunsak bin ah işitiyoruz herkesten. İnsanlarda dert çok, ama dermen nerede? Onların dertlerine derman bulabilecek bir yol var mı acaba?

Network Marketing Çözüm Sunar

Bu yazıyı okuyanlar gerçekten çok şanslı. Çünkü, günümüzde yaşanan pek çok soruna network marketing ile çare bulunabilir. Yeni bir ticaret modeli olan network marketing, bazılarına abartı gelebilecek kadar muhteşem bir iş. Network Marketing Kazanç (Kazanım) Planı yazımızı okuyanlar zaten bu kazanımların neler olduğunu görmüştü.

Kısaca özetleyecek olursak, Network Marketing’in bize kattığı güzellikler kısaca şöyle sıralanabilir:

 • Maddi özgürlük
 • Mutlu ve sağlıklı bir yaşam
 • Kendi işinin patronu olmak
 • Daha fazla boş zaman
 • Kariyer yapmak
 • Belli aralıklarla ödül almak
 • İnsanlara yardım etmek
 • Emekli olarak pasif gelir fırsatı
 • İşini miras bırakmak
 • Ücretsiz bireysel gelişim
 • Daha müreffeh bir yaşam
 • Ücretsiz seyahatler
 • Güzel dostluklar
 • Elit bir sosyal çevre
 • Prestij

Çözüm = Network Marketing

Sevgili okurlarım, bu listeyi öyle uzatabiliriz ki satırlara sığmaz. Ama bu yazılanların klişe bir ifade olmadığının da farkındasınız değil mi? Topluma, sevdiklerinize, tanıdıklarınıza şöyle bir bakın. Herkesin sorunlarının çözümleri bunlar içinde yok mu?

Maddi sıkıntı yaşayanlar için network marketingin maddi özgürlük kısmı çözüm olmaz mı? Dizlerinde ağrılar olan, saçları dökülen, bağışıklık problemi olan, beli ağrıyan ya da unutkanlık problemi olanlar için kaliteli network marketing firmalarının ürünleri çare değil mi acaba? Pek çok sağlık sorununu önlemek için, dünya standartlarında ve dünyaca kabul edilmiş sertifikalara sahip firmaların ürünlerini kullanmak sizce de çözüm olmaz mı?

Peki hayattan ümidini kesmiş, çevresinden hiç takdir görmeyen, hiç dostu veya güveneceği kimsesi olmayanlar için de network marketing muhteşem bir fırsat değil mi? Ya da aslında güzel bir işi olan, iyi bir geliri ve sağlıklı bir yaşamı olan kişi için network marketing bir çözüm sunabilir mi? Şuna emin olun, biraz kurcalarsanız ona da bir çözüm olduğunu fark edersiniz.

Network Marketing Yapmak İçin Mutlaka Bir Sebep Var

Örneğin, bu kişi çalışma saatlerinin uzunluğundan şikâyetçi olabilir. Annesinin veya başka bir yakınının sağlık sorununu çözmek isteyebilir. Toplumun önüne çıkıp onlara hitap etmek, sahnede alkışlanmak ya da onore edilmek istiyor olabilir. Çevresine yardım etmek istiyordur ama bir türlü bunlar için bir vesile bulamıyor olabilir.

Yani aslında network marketing, herkesin dertlerine, isteklerine, taleplerine, arzularına çözüm olabilecek bir iş modeli. Ama her daim öncelikle bu dertlerin açığa çıkarılması gerekir. Bunun yolu da insanları dinlemek, onları gerçekten anlamaya çalışmak ve onlara faydalı olmayı arzulamak temel şarttır.

Dertleri Dinle, Çare Network Marketing’de

Aslında yazımızın en başında dediğimiz şu cümleye geri dönmekte fayda var. “Herhangi biriyle en ufak bir sohbete girişsek, daha beşinci dakikada dertlerini anlatmaya başlıyor.” Gerçekten de işin püf noktası da bu. İnsanlarla sohbet etmek, onlarla konuşmak, onları gerçekten ve çıkarsızca dinlemeye gayret etmek.

Telefonla aradığınız ya da yüz yüze görüştüğünüz bir kişiye daha merhaba demeden, selam vermeden ürünleri tavsiye ettiğinizi bir düşünsenize. Ya da bunun size yapıldığını bir hayal edin. Ne zamandır konuşmadığınız sevdiğiniz, tanıdığınız ya da arkadaşınızla oturdunuz ve sizin hal hatırınızı sormadan ürünleri anlatmaya başladı.

Bağ Kur, Az Konuş

Benim ilk düşüncem şu olurdu: “Bunun derdi benim dostluğum değil, benim üzerimden para kazanmak”. İşte bu nedenle önceliğiniz herkesle samimi olmak ve yıkılmaz bir bağ kurmak olmalı. Hayatın doğal akışına aykırı davranmamak, içten olmak, dostça davranmak düsturunuz olmalı. Kimseyi av gibi görmeden, öncelikle onun faydasına odaklanılmalı.

Ayrıca, çok konuşma, insanları detaylara boğma hastalığından acilen vazgeçmeli. Çok kişiyle ancak az konuşmalı, onlara doğru sorular sorarak ürünlerin faydasını anlaması sağlanmalı. Can alıcı sorulara devam ederek network marketing iş fırsatını, kendisi için sunduğu çözümleri görmesi sağlanmalı.

Yaş akar gözüm sızlar

Ne kalır gerisine

Herkesin bir derdi var

Durur içerisinde…

Evet, herkesin bir derdi var ve bu derler onların içerisinde durmaya devam ediyor. Dertleri ortaya çıkarma ve “Bu konuda sana yardımcı olmamı ister misiniz” diyerek network marketing ile sorunları çözme zamanı.

Artık harekete geçme zamanı. Artık kendiniz ve ailenizin önce sağlığı sonra da huzuru ve refahı için bir adım atma zamanı. Haydi başlayalım…

Sorularınız ve katkılarınız için sayfanın altındaki yorum bölümünden ya da sitemizde bulunan herhangi bir iletişim kanalını kullanarak bizlere çekinmeden yazabilir ve ulaşabilirsiniz.

Gelecek, fırsatları bugünden görebilenlere aittir… Sağlıcakla kalınız…

Bu İçeriği Paylaşın...

Son Yazılar

Son Yorumlar

Son Tweetler