DEĞERİMİZİN FARKINDA MIYIZ?

Değerli dostlar…

Acaba kapasitemizin, değerimizin farkında mıyız? Bunu hiç kendimize sorduk mu? Konfor alanımızdan çıkmayı engelleyen durumlara karşı bir çözümümüz var mı?

Hala her birimiz ileride şartların daha iyi olacağını düşünmeye devam edecek miyiz?

Hala neden meçhul bir gelecekte daha fazla paramız, daha fazla zamanımız, daha vizyoner bir çevremiz olacağını düşünüyoruz ki?

Neden ben değilsem kim, hemen şimdi değilse ne zaman sorusunu sorup, bir füze edasıyla harekete geçmiyoruz ki?

Bu aşamada MAZERET VE İTİRAZLARA CEVAPLAR: BU İŞ BURADA OLMAZ yazımıza da göz gezdirebilirsiniz.

Network Marketing Başarısı İçin Kapasitemizi Bilmek Gerek

Network marketing, hızlı, bilinçli, istikrarlı ve coşkulu hareket etmeyi gerektiren bir iş. Ancak yukarıda sorduğumuz soruların cevaplarını vermekte üşengeç davranıyorsak, kapasitemizin farkında değilsek maalesef başarının tadına varamayız.

Yapılan araştırmalara göre, sıradan bir insanın beyni, 20 ciltlik 5 set ansiklopedi ezberleyebilecek kapasiteye sahiptir.

Böyle bir hazinesi olan birinin network marketing gibi kolay bir işte başarılı olmaması mümkün mü? Bu iş olmaz, ben bu işi yapamam diyenler aslına bakılırsa kapasitelerinin farkında olmayanlardır.

Her insan kendi içinden, zihninden türlü türlü düşünce savaşlarına girişir. Savaşın sonucunda mutlaka kendini haklı çıkaracak bir sonuca ulaşır; yani zaferini ilan eder. Henry Ford’un dediği gibi “Yapabileceğine inansan da yapamayacağına inansan da haklısın.”

Duygular Bulaşıcıdır

Ancak kötü olan nedir biliyor musunuz? Duygular bulaşıcıdır. İnsan yapabileceğine olan inancını da yapamayacağına olan inancını da başkasına bulaştırır.

Görüldüğü üzere beynimizin, düşüncelerimizin sahibi bizken, kapasitemizin farkında olmayınca olumsuz düşüncelerimizin de kölesi haline geliyoruz. Bu da hayatımızın dizginlerini başkasının inisiyatifine bırakmaktan, başkasının boyunduruğu altına girmekten çok farklı bir anlam taşımıyor.

İnancımızı, düşüncelerimizi ve duygularımızı kontrol edip, olumluya çevirdiğimizde her şeyin yoluna girdiğini de görmemiz pek mümkündür. Aksi durumlarda kendi negatif düşünce ve duygularımızın etrafımızdakilere de sirayet etmesine neden oluruz.

Bundandır ki mekan, zaman, fırsat ve yer darlığı sadece kafamızın içinde. Ufkumuzu genişletirsek her yerde, her zaman, her şeyi yapabileceğimizi fark ederiz. Yeter ki değerimizin farkına varalım, yeter ki kendimize güvenelim.

Aksini yapanlar ise sürekli mağdur rolü oynayarak başarısızlıklarına kılıf bulsalar da sonuç onlar için kocaman bir sıfırdır. İnanç dünyalarındaki kusurlardan dolayı kendi başarılarının en büyük engelcisi hatta sabotajcısıdırlar da diyebiliriz.

Kısacası, önemli olan yapmak istediğimiz işin mahiyetini bilmek, aynı şartlarda o işin yapılabildiğini fark etmektir. Bu farkındalık sonrasında elinden geleni yapmak ve sonuçtan bağımsız bir şekilde sürecin keyfini çıkararak devam etmektir.

Bundandır ki; “Tüm düşüncelerden sıyrılın, ulaşamayacağınız yer olmadığını göreceksiniz” diyen Seng-ts’an gibi olmak en doğrusu olsa gerek.

Başkasından bir el beklemek yerine, kendimizin iki el olduğunu unutmadan…

Değerli Olan Sensin

Bu noktada çok değerli bir enerji uzmanı ve kişisel gelişim eğitmeni Yeliz Gül hanımefendiye kulak verelim ve kısa bir egzersiz yapalım derim:

Bugün kendine bir iyilik yapmaya ne dersin?

Önce şöyle güzelce bir gerinmeni istiyorum.

Nerede ve nasıl bir ortamda olursan ol, çekinme yap.

Emin ol ki kimsenin dikkatini çekmeyeceksin.

Derin bir nefes al, ciğerlerini doldur ve burnundan yavaş yavaş ver.

Sonra seni olumsuz duygu durumuna düşüren konunun ne olduğunu derinlemesine düşün.

Yapabileceklerini ve olmasını istediklerini üşenmeden teker teker yaz.

Kendine İNAN.

Kendine GÜVEN.

Değerinin farkında ol.

Evet, düşündüğünden daha cesursun, bildiğinden daha yeteneklisin ve hayal ettiğinden daha fazlasını yapabilirsin.

Çünkü değerli ve mucize olan sensin; unutma.

Haydi ama harekete geç.

İçindeki seni çıkart ve içindeki küçük çocuğa sarıl.

Sorularınız ve katkılarınız için sayfanın altındaki yorum bölümünden ya da sitemizde bulunan herhangi bir iletişim kanalını kullanarak bizlere çekinmeden yazabilir ve ulaşabilirsiniz.

Gelecek, fırsatları bugünden görebilenlere aittir… Sağlıcakla kalınız…

Bu İçeriği Paylaşın...

Son Yazılar

Son Yorumlar

Son Tweetler