Network Marketing sektörü, 21. Yüzyıl ticaret sistemidir. Bu ticarette amaç, sıra dışı gelirleri sağlarken bunu yasal ve ahlaki kurallara uygun bir biçimde yapmaya çalışmak olmalıdır. Diğer ticaretler de olduğu gibi bu ticarette de bir yatırım vardır. Bu sektörde çalışacaksak yapacağımız en iyi yatırım kendi gelişimimize yaptığımız yatırımdır. Bu yatırımı, diğer yatırımlarla karıştırmamak için gelin birlikte okuyalım.

Tavsiye Ticareti Sandalda Kürek Çekmek Gibidir

Tavsiye ticareti neye benzer biliyor musunuz? Sandalda kürek çekmeye. Sandalda kürek çekmek için iki küreğe ihtiyaç olduğu gibi bu işin de iki önemli aşaması var: Birincisi kişisel gelişim aşamasıdır. Bunun için kitaplar okumak, videolar izlemek, seminerlere ve kamplara gitmek, başarılı liderlerden eğitim almak gerekir. İkincisi ise aksiyona geçmekle olur. Aksiyon ise sahaya çıkmak ve harekete geçmek ile mümkün hale gelir.

Bir grup, tüm şartlar harika olana kadar hiç aksiyona geçmiyor ise sandalda tek taraflı kürek çekiyorsunuz demektir. Sandal da tek kürek çekerseniz ne olur? Yerinizde dönersiniz. Her kim “boş ver eğitimi, ben saha da öğrenirim” diyerek hemen aksiyona geçiyor ise yine tek kürekle yol almaya çalışıyordur. Bu durumda da belki bir ya da iki kariyer atlarsınız ama yine yerinizde sayarsınız. İki küreği de birden çekerseniz, sandal ilerler. O yüzden tavsiye ticareti yaparken bir yandan kişisel gelişiminize diğer yandan da sahaya çıkarak, saha çalışmalarına ağırlık vermek gereklidir.

Network Marketing’de Yatırım Kendi Gelişiminizedir

Bu yazıda sizlere ağırlıklı olarak kişisel gelişim tarafını anlatacağım. Belirtilenleri uygularsanız sandal ileri gidecek ve sizler de başarılı olacaksınız. Bir işle ilgili sahip olduğunuz bilginin seviyesi, o işi daha iyi yapmanızın yolunu açacaktır. Bu süreçte daima kendinizi geçmeye çalışın. Tavsiye ticareti işinde rakiplerinizden önde olmanız önemli değil, önemli olan kendinizin en iyisi olmanızdır.

KENDİN İÇİN BİR ŞEY YAP!

Kendimize yatırım yapmak daha çok kitap okumakla başlar. Peki neden daha çok kitap okumalıyız? Ticaretimizin önündeki en büyük engel ise bilgi eksikliğimiz ve başarısızlık korkumuzdur. Bir insana korkuyla olan mücadelesinde yardımcı olan şey nedir? Hepimizin bilmesi gereken husus şudur ki, biz korkuyu yönetebilme işindeyiz. Network Marketing işindeki liderler olarak bizim işimiz korkuyu yönetmek. Çünkü eğer bizim organizasyonumuzu daha korkusuz ve özgüvenli yapabilirsek, organizasyonumuzdakiler daha çabuk harekete geçecektir.

Network Marketing sektöründe başarılı olmak için kendimizi geliştirmemiz, bilgi sahibi olmamız ve yapacağımız ticareti en iyi şekilde öğrenmemiz oldukça önemlidir. Biz de bu doğrultuda kişisel gelişimimize katkısı olacak kitapları araştırdık. Network marketing yapanlar için özel olarak seçtiğimiz kitaplara bir göz atabilirsiniz. Network Marketing Sektöründe Başarı İçin Önerilen 111 Kitap yazımızdaki kitapları mümkün olduğunca temin etmeli ve okumalıyız. Daha iyi olmanın yegâne yolu, çok okumaktan geçer.

Nasıl Okuyalım? (Neden Sesli Okumalıyız?)

Aslına bakılırsa herkes kendi sevdiği ve istediği gibi okursa daha keyifli olacaktır. Bununla beraber yapılan araştırmalar sesli okumanın öğrenmeyi kolaylaştırdığını göstermiştir. Ayrıca sesli okumak hafızayı da güçlendirmektedir.

Waterloo Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada, 4 gruba ayrılmış öğrencilerin ellerine öğrenmeleri için yazılı bir materyal vermişler. İlk grup yüksek sesle okuyarak anlamaya, ikinci grup ise önceden kaydettikleri kendi sesleriyle öğrenmeye çalışmışlar. Üçüncü grup başkalarının sesli okumasını dinlerken, dördüncü ve son grup da bunları sessizce okumuş.

İlk iki grubun başarısı grafikte de görüldüğü üzere çok yüksek. Anlaşılan odur ki okuduğunuzu hatırlamak, hafızanızın güçlenmesi, öğrendiğiniz bilgilerin aklınızda kalıcı olarak kalması için kulağınızla, gözünüzle ve sesinizle aktif bir katılım sağlayarak okumak daha faydalıdır.

“Bir düşünce ekersin, bir eylem biçersin.

Bir eylem ekersin, alışkanlık biçersin.

Bir alışkanlık ekersin, karakter biçersin.

Bir karakter ekersin, kaderini biçersin.”

                                    Robin S. Sharma

 

Gelecek, fırsatları bugünden görenlere aittir. Sorularınız ve katkılarınız için sayfanın altındaki yorum bölümünden ya da sitemizde bulunan herhangi bir iletişim kanalını kullanarak bizlere çekinmeden yazabilir ve ulaşabilirsiniz. Sağlıcakla kalınız…

Bu İçeriği Paylaşın...

Son Yazılar

Son Yorumlar

Yaklaşan Etkinlikler

Son Tweetler