Zamanı öldürmenin, en pahalı harcama olduğunu söylemiş Balzac… Jean de La Bruyere ise “Zamanını kötü kullananlar, zamanın yokluğundan en fazla söz edenlerdir” demiştir. Network marketing işini teklif ettiğimizde, zamanım yok mazeretini pek çok kez duymuşuzdur sanıyorum. Peki, samimi olarak sorsak bu kişilere: “Mevcut şartlarını devam ettirirse, ne zaman zamanı olacak ki?”

Zamanın mı Yok Önceliğin mi Değil?

Aslına bakarsanız, bir kişi zamanım yok demekle, sunduğunuz teklifin onu heyecanlandırmadığını söylemek istiyordur. Sizin söylemlerinizden etkilenmediği için, bu projeyi öncelikleri arasına almamış demektir. Her türlü mazeret ve itirazda olduğu gibi zamanım yok diyenlere karşı da asla suçlayıcı ve karşısında bir pozisyon belirlememeliyiz. Yaptığımız bir yanlışlık nedeniyle network marketing vizyonunu ona net olarak gösteremediğimiz için hayıflanmalıyız. Bu konuda yıkılmadan tekrar güçlenmeli ve daha iyi olmak için gayretlerimizi sürdürmeliyiz.

Onu Çok İyi Anlayın…

Dinlemeyi ve anlamayı öğrenmek network marketing işinde çok kritik bir aşamadır. Konunun önemine dair, Network Marketing Sektöründe “Dinlemek” Neden Önemlidir? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Her türlü mazerette olduğu gibi;

  • Seni çok iyi anlıyorum,
  • Benim de bu işe başlarken zamanım yoktu,
  • Daha sonra neyi keşfettim biliyor musun? deyin ve cevap aşamasına geçin.

Network marketing işi yaparken zaman kaldıracı kavramını tam olarak anlayabildiyseniz cevabınız da etkili olacaktır. Bu kavrama göre, 1 kişinin 100 birim çabası yerine 100 kişinin 1 birim çabası ile aynı sonuç alınabilir. Bireysel olarak çok çalışma veya fazla zaman harcama, her zaman takımın gücünden eksiktir. İşte network marketing ticaretinde çok anlaşılmayan, içselleştirilmediği için de başkalarına anlatılamayan felsefe de budur.

Soruyu Sorun: Günde En Fazla Kaç Saat Çalışabilirsin?

Muhatabınızın “zamanım yok” mazeretine karşı en güzel yaklaşımınız, günde kaç saat çalıştığı veya çalışabileceği sorusunu sormaktır. Size verilecek cevaplarda en fazla 16-18 saat denilebilir. Oysa siz o anda ekibinizin toplam sayısını cevaben söylemelisiniz. Örneğin ekibinizin sayısı 50 ise; “Benim günlük mesaim en az 50 saat” demeli ve susmalısınız. Bırakın o, sizi merak etsin, bu durumun nasıl olduğunu sorgulasın. İşte network marketing işinize davet ettiğiniz kişinin merak ederek sorması, sizin de ona zaman kaldıracını anlatma fırsatını doğuracaktır.

“Zamanım yok” bir mazeret olamaz, ancak network marketing yapmanın önemli bir gereği olabilir. Network marketing sayesinde istediğin zaman kalkabileceğin, uyuyabileceğin, çocuklarına ve ailene daha fazla vakit ayırabileceğin bir iş sahibi olursun. Halihazırdaki şartlarda zamanın yoksa, network marketing ile birlikte tüm zamanlar senin olur. Ekibini kurduktan sonra, tek başına değil tüm ekip birlikte çalışarak, güçlerinizi katlama şansına erişirsiniz. Böylece, daha mutlu ve huzurlu bir yaşama adım atarsın. İster A planı istersen de b planı olarak bu işe devam edebilirsin.

Evet tekrar soralım: Mevcut şartları devam ettirirsen ne zaman zamanın olacak ki? Mezarda mı?

Gelecek, fırsatları bugünden görenlere aittir. Sorularınız ve katkılarınız için sayfanın altındaki yorum bölümünden ya da sitemizde bulunan herhangi bir iletişim kanalını kullanarak bizlere çekinmeden yazabilir ve ulaşabilirsiniz. Sağlıcakla kalınız…

Bu İçeriği Paylaşın...

Son Yazılar

Son Yorumlar

Son Tweetler